Squid-3 - en to sr_LT translation catalogue (85 entries)

en: <a href="../">Parent Directory</a> (<a href="/">Root Directory</a>)
sr_LT: <a href="../">Nadređeni direktorijum</a> (<a href="/">Osnovni direktorijum</a>)

en: <b>Invalid Request</b> error was encountered while trying to process the request:
sr_LT: <b>Neispravan zahtev</b> greška prilikom obrade vašeg zahteva:

en: <b>Invalid Response</b> error was encountered while trying to process the request:
sr_LT: <b>Neispravan odgovor</b> greška prilikom obrade vašeg zahteva:

en: A URL for the requested URN could not be retrieved
sr_LT: Adresa (URL) za traženi podatak (URN) ne može da se učita

en: A non-recoverable internal failure or configuration problem prevents this request from being completed.
sr_LT: Interna greška ili problem sa konfiguracijom ne dozvoljava da se zahtev obradi.

en: Access Denied.
sr_LT: Pristup nije dozvoljen.

en: An FTP authentication failure occurred while trying to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
sr_LT: Nije uspela FTP autentifikacija prilikom učitavanja adrese (URL): <a href="%U">%U</a>.

en: An FTP protocol error occurred while trying to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
sr_LT: Greška u FTP protokolu prilikom učitavanja adrese (URL): <a href="%U">%U</a>

en: An Illegal response was received from the ICAP server.
sr_LT: Neispravan odgovor ICAP servera.

en: Application verification failure
sr_LT: Greška verifikacije aplikacije

en: Cache Access Denied.
sr_LT: Pristup proksi/keš serveru nije dozvoljen.

en: Cache Manager Access Denied.
sr_LT: Pristup proksi/keš server menadžeru nije dozvoljen.

en: Cannot Resolve URN
sr_LT: Nije moguće prepoznati URN

en: Connection Lifetime Expired
sr_LT: Trajanje konekcije prekoračeno

en: Connection to %I failed.
sr_LT: Konekcija ka %I nije uspela.

en: Content-Length missing for POST or PUT requests.
sr_LT: Nedostaje dužina sadržaja za POST ili PUT zahtev.

en: Directory Content:
sr_LT: Sadržaj direktorijuma:

en: Directory Listing
sr_LT: Listing direktorijuma:

en: Directory: %U
sr_LT: Direktorijum %U

en: Directory: <a href="%U">%U</a>/
sr_LT: Direktorijum: <a href="%U">%U</a>/

en: ERROR
sr_LT: GREŠKA

en: ERROR: Cache Access Denied
sr_LT: GREŠKA: Pristup proksi/keš serveru nije dozvoljen

en: ERROR: Cache Manager Access Denied
sr_LT: GREŠKA: Pristup proksi/keš server menadžeru nije dozvoljen

en: ERROR: FTP upload failed
sr_LT: GREŠKA: FTP upis/upload nije uspeo

en: ERROR: The requested URL could not be retrieved
sr_LT: GREŠKA: Tražena adresa (URL) ne može da se učita

en: ESI Processing failed.
sr_LT: ESI obrada nije uspela.

en: FTP is Disabled
sr_LT: FTP je onemogućen.

en: Failed to establish a secure connection to %I
sr_LT: Nije uspelo uspostavljanje sigurne veze sa %I

en: File created
sr_LT: Fajl je kreiran

en: File updated
sr_LT: Fajl je osvežen

en: Forwarding Denied.
sr_LT: Prosleđivanje nije dozvoljeno.

en: Generated %T by %h (%s)
sr_LT: Generisano %T sa %h (%s)

en: Hey, don't expect too much from URNs on %T :)
sr_LT: Hej, ne očekuj previše od URN-a na %T :)

en: ICAP protocol error.
sr_LT: Greška u ICAP protokolu.

en: If you are making a GET request, then the item you are trying to download is too large.
sr_LT: Ako ste uputili GET zahtev, onda je podatak koji tražite prevelik.

en: If you are making a POST or PUT request, then the item you are trying to upload is too large.
sr_LT: Ukoliko je vaš zahtev POST ili PUT, onda je podatak koji pokušavate da upišete prevelik.

en: Illegal character in hostname; underscores are not allowed.
sr_LT: Nedozvoljeni karakteri u imenu računara; donja crta (_) nije dozvoljena.

en: Illegal double-escape in the URL-Path
sr_LT: Nedozvoljene dvostruke "escape" sekvence u URL putanji

en: Invalid URL
sr_LT: Neispravna adresa (URL)

en: Missing HTTP Identifier (HTTP/1.0).
sr_LT: Nedostaje HTTP identifikator (HTTP/1.0).

en: Missing URL.
sr_LT: Nedostaje adresa (URL).

en: Missing hostname
sr_LT: Nedostaje ime računara (servera)

en: Missing or incorrect access protocol (should be <q>http://</q> or similar)
sr_LT: Protokol pristupa je neispravan (treba da bude <q>http://</q> ili slično)

en: Missing or unknown request method.
sr_LT: Zahtevani metod pristupa je nepoznat.

en: No Wais Relay
sr_LT: Nema Wais servera

en: Operation successful
sr_LT: Operacija uspešna

en: Please contact the <a href="mailto:%w%W">cache administrator</a> if you have difficulties authenticating yourself or, if you <em>are</em> the administrator, read Squid documentation on cache manager interface and check cache log for more detailed error messages.
sr_LT: Molimo kontaktirajte <a href="mailto:%w%W">proksi administratora</a> ako imate probplema sa autentifikacijom ili, ako vi <em>jeste</em> administrator, pročitajte dokumentaciju o Squid keš menadžeru i proverite keš žurnal za detaljnije poruke o grešakama.

en: Read Error
sr_LT: Greška čitanja

en: Read Timeout
sr_LT: Zastoj čitanja

en: Request is too large.
sr_LT: Zahtev je prevelik.

en: Socket Failure
sr_LT: Greška prilikom uspostavljanja konekcije (Socket)

en: Some aspect of the requested URL is incorrect.
sr_LT: Jedan od aspekata zahtevane adrese (URL) nije ispravan.

en: Some possible problems are:
sr_LT: Mogući problemi su:

en: Sorry, you are not currently allowed to request %U from this cache manager until you have authenticated yourself.
sr_LT: Na žalost nije vam dozvoljen da zahtevat %U od ovog keš menadžera ukoliko se ne autentifikujete.

en: Sorry, you are not currently allowed to request %U from this cache until you have authenticated yourself.
sr_LT: Na žalost nije vam dozvoljen da zahtev %U od ovog proksi servera ukoliko se ne autentifikujete.

en: Squid did not receive any data for this request.
sr_LT: Squid proksi nije dobio nikakve podatke na vaš zahtev.

en: Squid does not support all request methods for all access protocols. For example, you can not POST a Gopher request.
sr_LT: Squid Proksi server ne podržava sve metode zahteva za sve moguæe pristupne protokole.

en: Squid has terminated the request because it has exceeded the maximum connection lifetime.
sr_LT: Squid Proksi server je prekinuo konekciju jer je prekoraèila dozvoljeno trajanje konekcije.

en: Squid is unable to create a TCP socket, presumably due to excessive load. Please retry your request.
sr_LT: Squid nije u stanju da kreira TCP socket, verovatno zbog preoptereæenosti. Molimo pokušajte ponovo.

en: Squid sent the following FTP command:
sr_LT: Squid je poslao sledeæu FTP komandu:

en: The DNS server returned:
sr_LT: DNS server je vratio informaciju:

en: The ESI processor returned:
sr_LT: ESI procesor je vratio:

en: The FTP server was too busy to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
sr_LT: FTP server je bio preopterećen prilikom učitavanja adrese (URL): <a href="%U">%U</a>

en: The HTTP Response message received from the contacted server could not be understood or was otherwise malformed. Please contact the site operator.
sr_LT: HTTP odgovor dobijen od kontaktiranog servera nije moguće razumeti ili je na neki način pogrešno formiran. Molimo kontaktirajte operatora sajta.

en: The ICAP server is not reachable.
sr_LT: ICAP server je nedostupan.

en: The following URL could not be retrieved: <a href="%U">%U</a>
sr_LT: Adresa (URL) nije dostupna: <a href="%U">%U</a>

en: The following error was encountered while trying to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
sr_LT: Greška učitavanja podataka sa adrese (URL): <a href="%U">%U</a>

en: The following error was encountered while trying to retrieve the URN: <a href="%U">%U</a>
sr_LT: Greška učitavanja podataka (URN): <a href="%U">%U</a>

en: The request or reply is too large.
sr_LT: Zahtev ili odgovor je prevelik.

en: The requested URL could not be retrieved
sr_LT: Tražena adresa (URL) ne može da se učita

en: The server responded with:
sr_LT: Odgovor servera:

en: The system returned: <i>%E</i>
sr_LT: Odgovor sistema je: <i>%E</i>

en: This Squid does not accept the HTTP version you are attempting to use.
sr_LT: Squid server ne može da obradi HTTP verziju koju koristite.

en: This cache does not support FTP.
sr_LT: Ovaj proksi server ne podržava FTP.

en: This means that the cache was not able to resolve the hostname presented in the URL. Check if the address is correct.
sr_LT: što znaèi proksi server nije u stanju da identifikuje ime raèunara koje se nalazi u adresi (URL). Proverite da li je adresa ispravna.

en: This proxy and the remote host failed to negotiate a mutually acceptable security settings for handling your request. It is possible that the remote host does not support secure connections, or the proxy is not satisfied with the host security credentials.
sr_LT: Ovaj proksi i udaljeni server nisu uspeli da se dogovore oko sigunosnih podešavanja za izvršavanje vašeg zahteva. Moguce je da je udaljeni server ne podržava sigune konekcije, ili da proksi nije zadovoljan sa pravilima sigunosti udaljenog servera.

en: Unable to determine IP address from host name <q>%H</q>
sr_LT: Nije moguæe odrediti IP adresu iz imena raèunara za <q>%H</q>

en: Unable to forward this request at this time.
sr_LT: Vaš zahtev ne može da se prosledi u ovom trenutku.

en: Unsupported Request Method and Protocol
sr_LT: Nepodržan metod ili protokol zahteva (Request)

en: Valid document was not found in the cache and <q>only-if-cached</q> directive was specified.
sr_LT: U kešu nije naðen validan dokument a specificirane je direktiva <q>only-if-cached</q>.

en: Write Error
sr_LT: Greška u upisu

en: You have issued a request with a <q>only-if-cached</q> cache control directive. The document was not found in the cache, <em>or</em> it required revalidation prohibited by the <q>only-if-cached</q> directive.
sr_LT: Za vaš zahtev postavljena je <q>only-if-cached</q> proksi direktiva.Dokument nije naðen u proksi arhivi, <em>ili</em> se zahteva revalidacija kojaje zabranjena direktivom <q>only-if-cached</q>.

en: Your cache administrator is <a href="mailto:%w%W">%w</a>.
sr_LT: Vaš keš/proksi administrator je: <a href="mailto:%w%W">%w</a>.

en: Your webmaster is <a href="mailto:%w">%w</a>.
sr_LT: Vaš webmaster je <a href="mailto:%w">%w</a>.

en: Zero Sized Reply
sr_LT: Odgovor nulte dužine
