Squid-3 - en to el translation catalogue (47 entries)

en: Access Denied.
el: Απαγορεύεται η Πρόσβαση.

en: An FTP authentication failure occurred while trying to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
el: Κατά την προσπάθεια πρόσβασης στη διεύθυνση Προέκυψε σφάλμα εξακρίβωσης FTP: <a href="%U">%U</a>

en: An FTP protocol error occurred while trying to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
el: Κατά την προσπάθεια πρόσβασης στη διεύθυνση Προέκυψε σφάλμα στο πρωτόκολλο FTP: <a href="%U">%U</a>

en: Cache Access Denied.
el: Απαγορεύεται η Πρόσβαση στο Μεσολαβητή.

en: Cache Manager Access Denied.
el: Απαγορεύεται η Πρόσβαση στη Διαχείριση του Μεσολαβητή.

en: Connection Lifetime Expired
el: Έληξε ο Χρόνος Σύνδεσής

en: Content-Length missing for POST or PUT requests.
el: Έλειπες Περιεχόμενο- Μήκος για τις αιτήσεις POST ή PUT

en: ERROR
el: ΣΦΑΛΜΑ

en: ERROR: Cache Access Denied
el: ΣΦΑΛΜΑ: Απαγορεύεται η Πρόσβαση στο Μεσολαβητή

en: ERROR: FTP upload failed
el: ΣΦΑΛΜΑ: Η μεταφόρτωση FTP απέτυχε

en: ERROR: The requested URL could not be retrieved
el: ΣΦΑΛΜΑ: Αδύνατη η πρόσβαση στην αιτούμενη διεύθυνση

en: FTP is Disabled
el: Το πρωτόκολλο FTP είναι απενεργοποιημένο

en: File created
el: Το αρχείο δημιουργήθηκε

en: File updated
el: Το αρχείο ανανεώθηκε

en: Forwarding Denied.
el: Απαγορεύεται η προώθηση.

en: Hey, don't expect too much from URNs on %T :)
el: Μεταξύ μας, μην περιμένετε και πολλά από URNs στο %T :)

en: If you are making a POST or PUT request, then the item you are trying to upload is too large.
el: Αν κάνετε μια αίτηση POST ή PUT, τότε το σώμα αυτό που προσπαθείτε να ανεβάσετε είναι πολύ μεγάλο.

en: Illegal character in hostname; underscores are not allowed.
el: Άκυροι χαρακτήρες στο όνομα υπολογιστή, οι υπογεγραμμένες δεν επιτρέπονται.

en: Illegal double-escape in the URL-Path
el: Λανθασμένοι χαρακτήρες διαφυγής στη διεύθυνση

en: Invalid URL
el: Λανθασμένη Διεύθυνση

en: Missing HTTP Identifier (HTTP/1.0).
el: Ελλιπές αναγνωριστικό HTTP (HTTP/1.0)

en: Missing hostname
el: Ελλιπές όνομα υπολογιστή

en: Missing or incorrect access protocol (should be <q>http://</q> or similar)
el: Ελλιπές ή λανθασμένο πρωτόκολλο πρόσβασης (θα πρέπει να είναι <q>http://</q> ή παρόμοιο)

en: Missing or unknown request method.
el: Ελλιπής ή άγνωστη μέθοδος αίτησης.

en: No Wais Relay
el: Δεν υπάρχει Wais Relay

en: Operation successful
el: Η λειτουργία ολοκληρώθηκε με επιτυχία

en: Please contact the <a href="mailto:%w%W">cache administrator</a> if you have difficulties authenticating yourself or, if you <em>are</em> the administrator, read Squid documentation on cache manager interface and check cache log for more detailed error messages.
el: Επικοινωνήστε με τον <a href="mailto:%w%W">διαχειριστή του μεσολαβητή σας</a> αν αντιμετωπίζετε δυσκολία να πιστοποιήσετε τον λογαριασμό σας ή αν <em>είστε</em> ο διαχειριστής, διαβάστε την τεκμηρίωση του Squid σχετικά με τη διαχείριση του και κοιτάξτε τα ημερολόγια του προγράμματος για πιο λεπτομερείς αναφορές σφάλματος.

en: Read Error
el: Σφάλμα Ανάγνωσης

en: Read Timeout
el: Τέλος Χρόνου Ανάγνωσης

en: Request is too large.
el: Η αίτηση είναι υπερμεγέθης.

en: Socket Failure
el: Σφάλμα Σύνδεσης

en: Some aspect of the requested URL is incorrect.
el: Υπάρχει πρόβλημα με την αιτούμενη διεύθυνση.

en: Squid does not support all request methods for all access protocols. For example, you can not POST a Gopher request.
el: Το Squid δεν υποστηρίζει όλες τις μεθόδους αιτήσεων για όλα τα πρωτόκολλα πρόσβασης.

en: Squid has terminated the request because it has exceeded the maximum connection lifetime.
el: Το Squid τερμάτισε την αίτηση επειδή ξεπέρασε τον μέγιστο χρόνο σύνδεσης.

en: Squid is unable to create a TCP socket, presumably due to excessive load. Please retry your request.
el: Το Squid δεν μπορεί να δημιουργήσει σύνδεση TCP, υποθετικά λόγω φόρτου. Παρακαλώ ξαναδοκιμάστε.

en: Squid sent the following FTP command:
el: Το Squid έστειλε τη ακόλουθη εντολή FTP:

en: The following URL could not be retrieved: <a href="%U">%U</a>
el: Η ακόλουθη διεύθυνση δεν βρέθηκε: <a href="%U">%U</a>

en: The request or reply is too large.
el: Το αίτημα ή η απάντηση είναι υπερμεγέθη.

en: The system returned: <i>%E</i>
el: Το σύστημα ενημέρωσε ότι: <i>%E</i>

en: This cache does not support FTP.
el: Αυτός ο μεσολαβητής δεν υποστηρίζει FTP.

en: Unable to determine IP address from host name <q>%H</q>
el: Δεν ήταν δυνατόν να εξακριβωθεί η διεύθυνση IP για το όνομα <q>%H</q>

en: Unable to forward this request at this time.
el: Αδύνατη η προώθηση της αιτήσεως σας αυτή τη στιγμή.

en: Unsupported Request Method and Protocol
el: Μη υποστηριζόμενη μέθοδος αίτησης και πρωτόκολλο

en: Valid document was not found in the cache and <q>only-if-cached</q> directive was specified.
el: Δεν βρέθηκε έγκυρο αντίγραφο στην μνήμη και έχει καθοριστεί η επιλογή <q>only-if-cached</q>.

en: Write Error
el: Σφάλμα Εγγραφής

en: Your cache administrator is <a href="mailto:%w%W">%w</a>.
el: Ο διαχειριστής του μεσολαβητή σας είναι ο <a href="mailto:%w%W">%w</a>.

en: Zero Sized Reply
el: Απάντηση Μηδενικού Μεγέθους
