Squid-3 - en to ca translation catalogue (50 entries)

en: <a href="../">Parent Directory</a> (<a href="/">Root Directory</a>)
ca: <a href="../">Directori Rail</a> (<a href="/">Directori Rail</a>)

en: A URL for the requested URN could not be retrieved
ca: No es pot mostrar la URN que heu sol.licitat

en: Access Denied.
ca: Acc&eacute;s no autoritzat.

en: An FTP authentication failure occurred while trying to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
ca: S'ha produ&iuml;t un error en l'autentificaci&oacute; FTP mentre s'intentava llegir la URL: <a href="%U">%U</a>

en: An FTP protocol error occurred while trying to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
ca: S'ha produ&iuml;t un error FTP mentre s'intentava llegir la URL: <a href="%U">%U</a>

en: Cache Access Denied.
ca: Acc&eacute;s denegat a la cache

en: Cache Manager Access Denied.
ca: Acc&eacute;s denegat a l'administraci&oacute; de la cache.

en: Cannot Resolve URN
ca: No s'ha pogut resoldre la URN

en: Connection Lifetime Expired
ca: La connexi&oacute; ha excedit el temps m&agrave;xim

en: Content-Length missing for POST or PUT requests.
ca: Falta el camp <q>Content-Length</q>.

en: ERROR: Cache Access Denied
ca: ERROR: Acc&eacute;s denegat a la cache

en: ERROR: Cache Manager Access Denied
ca: ERROR: Acc&eacute;s denegat a l'administraci&oacute; de la cache

en: ERROR: The requested URL could not be retrieved
ca: ERROR: No es pot mostrar la URL que heu sol.licitat

en: FTP is Disabled
ca: El protocol FTP est&agrave; deshabilitat.

en: File created
ca: Fitxer creat

en: File updated
ca: Fitxer actualitzat

en: Forwarding Denied.
ca: Reenviament denegat.

en: Hey, don't expect too much from URNs on %T :)
ca: Ei :) no esperis massa de les URN a %T !!

en: If you are making a GET request, then the item you are trying to download is too large.
ca: Si esteu intentant descarregar-vos algunfitxer, aques &eacute;s massa gros.

en: If you are making a POST or PUT request, then the item you are trying to upload is too large.
ca: Si esteu fent una petici&oacute; de tipus POST o PUT, llavors el cos de la petici&oacute; &eacute;s massa llarg (el fitxer que intenteu enviar).

en: Illegal character in hostname; underscores are not allowed.
ca: Car&agrave;cter no perm&egrave;s en el nom del servidor.

en: Illegal double-escape in the URL-Path
ca: La URL cont&eacute; un doble car&agrave;cter d'escapament.

en: Invalid URL
ca: URL incorrecte.

en: Missing HTTP Identifier (HTTP/1.0).
ca: Falta l'identificador HTTP (HTTP/1.0).

en: Missing URL.
ca: no hi ha URL.

en: Missing hostname
ca: Falta el nom del servidor.

en: Missing or incorrect access protocol (should be <q>http://</q> or similar)
ca: Protocol d'acc&eacute;s absent o incorrecte ( http:// o similar )

en: Missing or unknown request method.
ca: M&egrave;tode de petici&oacute; desconegut o absent.

en: No Wais Relay
ca: No hi ha reenviament de protocol WAIS

en: Operation successful
ca: Operaci&oacute; completada

en: Please contact the <a href="mailto:%w%W">cache administrator</a> if you have difficulties authenticating yourself or, if you <em>are</em> the administrator, read Squid documentation on cache manager interface and check cache log for more detailed error messages.
ca: Contacteu ambel vostre <a href="mailto:%w%W">administrador de cache</a>. Si vosaltres <em>sou</em> l'administrador d'aquesta cache, llegiu-vos la documentació de l'Squid en l'apartat de l'administrador de la cache.

en: Read Error
ca: Error de lectura

en: Read Timeout
ca: S'ha excedit el temps de lectura

en: Request is too large.
ca: La petici&ocute; &eacute;s massa llarga.

en: Socket Failure
ca: Errada de connexi&oacute; de xarxa

en: Some aspect of the requested URL is incorrect.
ca: Alguna part de la URL no &eacute;s correcte.

en: Sorry, you are not currently allowed to request %U from this cache manager until you have authenticated yourself.
ca: L'acc&eacute;s a l'objecte %U no est&agrave; perm&egrave;s sense autentificaci&oacute; pr&egrave;via.

en: Sorry, you are not currently allowed to request %U from this cache until you have authenticated yourself.
ca: L'acc&eacute;s a l'objecte %U no est&agrave; perm&egrave;s sense autentificaci&oacute; pr&egrave;via.

en: The FTP server was too busy to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
ca: El servidor FTP estava massa ocupat quan intentava mostrar la URL: <a href="%U">%U</a>

en: The request or reply is too large.
ca: La petici&oacute; o la resposta s&oacute;n massa llargues.

en: The requested URL could not be retrieved
ca: No es pot mostrar la URL que heu sol.licitat

en: The system returned: <i>%E</i>
ca: El sistema diu: <i>%E</i>

en: This cache does not support FTP.
ca: Aquesta cache no accepta connexions FTP.

en: Unable to determine IP address from host name <q>%H</q>
ca: No ha estat possible determinar l'adre&ccedil;a IP del servidor <q>%H</q>

en: Unable to forward this request at this time.
ca: No ha estat possible de reenviar aquesta petici&oacute;.

en: Unsupported Request Method and Protocol
ca: M&egrave;tode i protocol no admesos

en: Valid document was not found in the cache and <q>only-if-cached</q> directive was specified.
ca: S'ha especificat una directiva <q>only-if-cached</q> i no s'ha trobat un document v&agrave;lid a la cache.

en: Write Error
ca: Error d'escriptura

en: You have issued a request with a <q>only-if-cached</q> cache control directive. The document was not found in the cache, <em>or</em> it required revalidation prohibited by the <q>only-if-cached</q> directive.
ca: Heu fet una petició amb la directiva de control de cache <q>only-if-cached</q>. El document no s'ha trobat a la cache, o necessitava revalidaci&oacute;, expressament prohibida per la directiva <q>only-if-cached</q>.

en: Your cache administrator is <a href="mailto:%w%W">%w</a>.
ca: L'administrador d'aquesta cache &eacute;s <a href="mailto:%w%W">%w</a>.
