Squid-3 - en to az translation catalogue (52 entries)

en: A URL for the requested URN could not be retrieved
az: Sorğulanan URN üçün URL ilə əlaqə yaradılmadı

en: Access Denied.
az: Giriş qadağandır.

en: An FTP authentication failure occurred while trying to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
az: URL ilə əlaqə zamanı FTP protokolu uzrə aşağıdakı səhv baş vermişdir: <a href="%U">%U</a>

en: An FTP protocol error occurred while trying to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
az: URL ilə əlaqə zamanı FTP protokolu uzrə aşağıdakı səhv baş vermişdir: <a href="%U">%U</a>

en: Cache Access Denied.
az: Keşdən istifadə qadağandır

en: Cache Manager Access Denied.
az: Keş idarəetməsinə giriş qadağandır

en: Cannot Resolve URN
az: URN tapılmadı

en: Connection Lifetime Expired
az: Qoşulma müddəti bitdi

en: Content-Length missing for POST or PUT requests.
az: POST və PUT sorğuları üçün Content-Length göstərilməmişdir

en: Directory Content:
az: Direktoriyanın m�^�zmunu

en: ERROR
az: SƏHV

en: ERROR: Cache Access Denied
az: SƏHV: Keşdən istifadə qadağandır

en: ERROR: Cache Manager Access Denied
az: SƏHV: Keş idarəetməsinə giriş qadağandır

en: ERROR: FTP upload failed
az: SƏHV: FTP yükləmə uğursuzluqla başa çatdı

en: ERROR: The requested URL could not be retrieved
az: SƏHV: Sorğulanan URL ilə əlaqə yaradılmadı

en: FTP is Disabled
az: FTP protokolu qadağandır

en: File created
az: Fayl yarandı

en: File updated
az: Fayl yeniləndi

en: Forwarding Denied.
az: Yönləndirmə qadağandır.

en: Hey, don't expect too much from URNs on %T :)
az: %T texnologiyasından çox şey gözləməyə dəyməz :)

en: ICAP protocol error.
az: İCAP protokol s�^�hvi

en: If you are making a POST or PUT request, then the item you are trying to upload is too large.
az: Əgər siz POST və ya PUT sorğusunu edirsinizsə, sizin göndərmək istədiniz fayl həddən ziyadə böyükdür.

en: Illegal character in hostname; underscores are not allowed.
az: Server adında qadağan edilmiş simvol; altxətt yol verilməzdir.

en: Missing HTTP Identifier (HTTP/1.0).
az: HTTP identifikator yoxdur (HTTP/1.0).

en: Missing URL.
az: URL yoxdur.

en: Missing hostname
az: Server adı yoxdur

en: Missing or incorrect access protocol (should be <q>http://</q> or similar)
az: Giriş protokol yoxdur və ya səhvdir (<q>http://</q> və ya oxşar olmalıdır)

en: Missing or unknown request method.
az: (GET, POST) sorğusunun metodu məlum deyil və ya umumiyyətlə yoxdur.

en: No Wais Relay
az: Wais ötürücü təyin edilməmişdir

en: Operation successful
az: Əməliyyat müvəfəqiyyətlə başa çatdı

en: Read Error
az: Oxunma səhvi

en: Read Timeout
az: Gözləmə müddəti bitmişdir

en: Request is too large.
az: Sorğu həddən ziyadə böyükdür.

en: Some aspect of the requested URL is incorrect.
az: URL-nin bəzi aspektləri səhvdir.

en: Some possible problems are:
az: Mümkün probleml�^�rd�^�n b�^�zil�^�ri:

en: Squid did not receive any data for this request.
az: Squid bu sorğu üçün heç bir məlumat almadı.

en: Squid does not support all request methods for all access protocols. For example, you can not POST a Gopher request.
az: Squid bütün sorğu metodları və bütün protokollardəstəkləmir.

en: The DNS server returned:
az: DNS serverin cavabı:

en: The FTP server was too busy to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
az: URL ilə əlaqə zamanı FTP serverin həddən ziyadə yüklü olduğu məlum olub: <a href="%U">%U</a>

en: The HTTP Response message received from the contacted server could not be understood or was otherwise malformed. Please contact the site operator.
az: Serverd�^�n gönd�^�rilmi�^� HTTP cavab mesajı s�^�hvdir v�^� ya s�^�hv formala�^�ıb. Xahi�^� edirik sayt operatoru il�^� �^�laq�^� saxlayın

en: The request or reply is too large.
az: Sorğu və ya cavab həddən ziyadə böyükdür.

en: The requested URL could not be retrieved
az: Sorğulanan URL ilə əlaqə yaradılmadı

en: The system returned: <i>%E</i>
az: Sistemdən gələn cavab: <i>%E</i>

en: This cache does not support FTP.
az: Bu keş FTP protokolunu təmin etmir.

en: This means that the cache was not able to resolve the hostname presented in the URL. Check if the address is correct.
az: Bu o deməkdir ki keş URL-də göstərilmiş serveri təyin edə bilmir. Adresin düzgün yazıldığını yoxlayın.

en: Unable to determine IP address from host name <q>%H</q>
az: Uzaqda yerləşən kompyuterin İP adresini təyin mumkun olmadı <q>%H</q>

en: Unable to forward this request at this time.
az: Hal-hazırda sorğunuzu yönlədirmək mümkün deyildir.

en: Unsupported Request Method and Protocol
az: Dəstəklənməyən sorğu metodu və protokol

en: Valid document was not found in the cache and <q>only-if-cached</q> directive was specified.
az: Obyekt keşdə tapılmadı və <q>only-if-cached</q> əmri təyin olunmuşdur.

en: Write Error
az: Yazma səhvi

en: You have issued a request with a <q>only-if-cached</q> cache control directive. The document was not found in the cache, <em>or</em> it required revalidation prohibited by the <q>only-if-cached</q> directive.
az: Siz <q>only-if-cached</cq> əmri ilə sorğu göndərmisiniz. Obyekt keşdə tapılmadı, <em>və ya</em> <q>only-if-cached</q> əmri ilə qadağan olunmuş obyektin yenilənməsi tələb olunur.

en: Zero Sized Reply
az: Sıfır Uzunluqlu Cavab
