squid - en to uz translation catalogue (50 entries)

en: <a href="../">Parent Directory</a> (<a href="/">Root Directory</a>)
uz: <a href="../">Асосий директория</a> (<a href="/">Root Directory</a>)

en: <b>Invalid Request</b> error was encountered while trying to process the request:
uz: <b>Яроқсиз Сўров</b> сўров бажарилаётган вақтда хатолик яратилди:

en: <b>Invalid Response</b> error was encountered while trying to process the request:
uz: <b>Яроқсиз жавоб</b> хатолик сўров жараёнида яратилди :

en: A URL for the requested URN could not be retrieved
uz: Сўралган URN учун URL топилмади

en: Access Denied.
uz: Рухсат берилмаган.

en: Cache Manager Access Denied.
uz: Кеш бошқарувчиси рухсат бермади.

en: Connection Lifetime Expired
uz: Уланиш вақти ўтиб кетди

en: Connection to %I failed.
uz: %Iга уланиш муваффақиятсиз якунланди.

en: Directory Content:
uz: Директория таркиби:

en: Directory Listing
uz: Директория рўйхатланмоқда

en: Directory: %U
uz: Директория: %U

en: ERROR
uz: ХАТО

en: ERROR: Cache Access Denied
uz: ХАТО: Кеш рухсат бермади

en: ERROR: Cache Manager Access Denied
uz: ХАТО: Кеш бошқарувчи рухсат бермади

en: ERROR: FTP upload failed
uz: ХАТО: FTP'га юклаш муваффақиятсиз якунланди

en: ERROR: The requested URL could not be retrieved
uz: ХАТО: Сўралган URL топилмади.

en: ESI Processing failed.
uz: ESI жараёни муваффақиятсиз якунланди.

en: FTP is Disabled
uz: FTP ўчирилган

en: Failed to establish a secure connection to %I
uz: %I'га хавфсизлик уланиш ўрнатиш муваффақиятсиз якунланди

en: File created
uz: Файл яратилди

en: File updated
uz: Файл янгиланди

en: Forwarding Denied.
uz: Узатиш рад қилинди.

en: Generated %T by %h (%s)
uz: %h (%s) томонидан  %T яратилган

en: Hey, don't expect too much from URNs on %T :)
uz: Эй, %T'даги URN'лардан кўп кутманг  :)

en: ICAP protocol error.
uz: ICAP протоколда хатолик.

en: If you are making a GET request, then the item you are trying to download is too large.
uz: Агарда сиз

en: Invalid URL
uz: Яроқсиз URL

en: Missing hostname
uz: Йўқолган ҳост номи

en: Missing or incorrect access protocol (should be <q>http://</q> or similar)
uz: Йўқолган ёки хато рухсат бериш протоколи (<q>http://</q> бўлиши керак ёки шунга ўхшаш)

en: Missing or unknown request method.
uz: Йўқолган ёки номаълум сўраш методи

en: Operation successful
uz: Операция муваффақиятли

en: Please contact the <a href="mailto:%w%W">cache administrator</a> if you have difficulties authenticating yourself or, if you <em>are</em> the administrator, read Squid documentation on cache manager interface and check cache log for more detailed error messages.
uz: Агарда тасдиқдан ўтишда қийналаётган бўлсангиз <a href="mailto:%w%W">кеш администратори</a> билан боғланинг. Агарда <em>сиз</em> администратор бўлсангиз, Squid кеш бошқарувчи интерфейсидаги қўлланмаларни ўқинг ва кеш журналидаги хато хабарларини батафсил текшириб кўринг.

en: Read Error
uz: Ўқишда хато

en: Read Timeout
uz: Узилишни ўқиш

en: Request is too large.
uz: Сўров жуда катта.

en: Socket Failure
uz: Сокет яроқсиз

en: Some aspect of the requested URL is incorrect.
uz: Баъзи сўралган URL'лар хато.

en: Some possible problems are:
uz: Баъзи бўлиши мумкин бўлган муаммолар:

en: Sorry, you are not currently allowed to request %U from this cache manager until you have authenticated yourself.
uz: Кечирасиз, сизнинг %U сўровингизга ушбу кеш бошқарувчи томонидан тасдиқдан ўтмагунингизча рухсат берилмайди.

en: Sorry, you are not currently allowed to request %U from this cache until you have authenticated yourself.
uz: Кечирасиз, сизнинг %U сўровингизга ушбу кеш томонидан тасдиқдан ўтмагунингизча рухсат берилмайди.

en: Squid did not receive any data for this request.
uz: Squid ушбу сўров учун ҳеч қандай маълумот топа олмади

en: Squid has terminated the request because it has exceeded the maximum connection lifetime.
uz: Squid сўровингизни бекор қилди, чунки энг юқори уланиш жараёни кетмоқда.

en: Squid sent the following FTP command:
uz: Squid қуйидаги FTP буйруғини жўнатди:

en: The DNS server returned:
uz: DNS сервер қайтарди:

en: The ESI processor returned:
uz: ESI процессор қайтарди:

en: The FTP server was too busy to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
uz: FTP URL: <a href="%U">%U</a>ни етказиб бериш учун жуда банд.

en: The requested URL could not be retrieved
uz: Сўралган URL топилмади

en: The system returned: <i>%E</i>
uz: Тизим қайтарди: <i>%E</i>

en: This Squid does not accept the HTTP version you are attempting to use.
uz: Ушбу Squid версияси сиз ишлатмоқчи бўлаётган HTTP версияси билан мос келмайди.

en: This cache does not support FTP.
uz: Ушбу кеш FTP'ни қўллаб-қувватлай олмайди.
