Squid-3 - en to tr translation catalogue (80 entries)

en: <a href="../">Parent Directory</a> (<a href="/">Root Directory</a>)
tr: <a href="../">Kaynak Dizin</a> (<a href="/">Kök Dizin</a>)

en: <b>Invalid Request</b> error was encountered while trying to process the request:
tr: <b>Geçersiz İstek</b> İşlem sırasında bir hata ile karşılaşıldı:

en: <b>Invalid Response</b> error was encountered while trying to process the request:
tr: <b>Geçersiz Yanıt</b> İşlem sırasında bir hata ile karşılaşıldı:

en: A URL for the requested URN could not be retrieved
tr: URN'ye erişmek için bir URL alınamadı.

en: Access Denied.
tr: Erişim Yasak.

en: An FTP authentication failure occurred while trying to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
tr: URL: <a href="%U">%U</a> adresine erişilirken bir FTP onay hatası meydana geldi.

en: An FTP protocol error occurred while trying to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
tr: URL: <a href="%U">%U</a> adresine erişilirken bir iletişim hatası meydana geldi

en: An Illegal response was received from the ICAP server.
tr: ICAP sunucusundan yasadışı bir yanıt alınmıştır.

en: Cache Access Denied.
tr: Cache Sunucusunu Kullanamazsınız.

en: Cache Manager Access Denied.
tr: Cache Yönetici girişi yasak.

en: Cannot Resolve URN
tr: URN çözülemedi.

en: Connection Lifetime Expired
tr: Bağlantı süresi doldu.

en: Connection to %I failed.
tr: %I 'a bağlantı başarısız.

en: Content-Length missing for POST or PUT requests.
tr: Content-Length, POST veya PUT istekleri için eksik.

en: Directory Content:
tr: Dizin İçeriği

en: Directory Listing
tr: Dizin Listesi

en: Directory: %U
tr: Dizin: %U

en: Directory: <a href="%U">%U</a>/
tr: Dizin: <a href="%U">%U</a>/

en: ERROR
tr: HATA

en: ERROR: Cache Access Denied
tr: HATA: Cache Sunucusu Kullanamazsınız

en: ERROR: Cache Manager Access Denied
tr: HATA: Cache Yönetici girişi yasak

en: ERROR: FTP upload failed
tr: HATA: FTP dosya yüklemesi yapılamadı

en: ERROR: The requested URL could not be retrieved
tr: HATA: İstenilen URL'e ulaşılamadı

en: ESI Processing failed.
tr: ESI İşleminde hata.

en: FTP is Disabled
tr: FTP şu anda kapalı.

en: Failed to establish a secure connection to %I
tr: %I ile güvenli bağlantı kurma başarısız

en: File created
tr: Dosya güncellendi.

en: File updated
tr: Dosya güncellendi.

en: Forwarding Denied.
tr: Yönlendirme yasak.

en: Generated %T by %h (%s)
tr: %h (%s) tarafından %T oluşturuldu

en: Hey, don't expect too much from URNs on %T :)
tr: %T de URN den fazla birsey beklemeyin. :)

en: ICAP protocol error.
tr: ICAP iletişim hatası.

en: If you are making a GET request, then the item you are trying to download is too large.
tr: Eğer GET isteği yapıyorsanız, indirmeye çalıştığınız dosya çok büyüktür.

en: If you are making a POST or PUT request, then the item you are trying to upload is too large.
tr: Bir POST veya PUT isteği yapıyorsanız yüklemeye çalıştığınız öğe çok büyük.

en: Illegal character in hostname; underscores are not allowed.
tr: Adreste yanlış karakterler (alt çizgi, vs. kullanılamaz).

en: Invalid URL
tr: Yanlış URL.

en: Missing HTTP Identifier (HTTP/1.0).
tr: Eksik HTTP Belirleyici (HTTP/1.0).

en: Missing URL.
tr: Eksik URL.

en: Missing hostname
tr: Eksik adres.

en: Missing or incorrect access protocol (should be <q>http://</q> or similar)
tr: Eksik veya yanlış protokol ismi (<q>http://</q> veya benzeri olmalı).

en: Missing or unknown request method.
tr: Eksik veya bilinmeyen metod (GET, POST).

en: No Wais Relay
tr: WAIS Sunucu tanımlı değil

en: Operation successful
tr: İşlem başarıyla tamamlandı

en: Please contact the <a href="mailto:%w%W">cache administrator</a> if you have difficulties authenticating yourself or, if you <em>are</em> the administrator, read Squid documentation on cache manager interface and check cache log for more detailed error messages.
tr: Eğer sorun devam ediyor ise lütfen  <a href="mailto:%w%W">cache yöneticisi</a> ile bağlantıya geçin Eğer <em>yönetici</em> siz iseniz Squid Yardım Sayfalarında Cache Yöneticisi giriş arayüzü ile ilgili kısımları tekrar okuyun ve Cache sunucusunun hata mesajlarını kontrol edin.

en: Read Error
tr: Okuma Hatası

en: Read Timeout
tr: Okuma zamanı doldu (Read Timeout)

en: Request is too large.
tr: İstenilen dosya çok büyük.

en: Socket Failure
tr: Bağlantı hatası (Socket Failure).

en: Some aspect of the requested URL is incorrect.
tr: Vermiş olduğunuz URL yanlış.

en: Some possible problems are:
tr: Buna sebep aşağidakilerden herhangi biri olabilir:

en: Sorry, you are not currently allowed to request %U from this cache manager until you have authenticated yourself.
tr: Özür dilerim, istediğiniz %U adresine bu cache yönetici girişinden bağlanamazsınız.

en: Sorry, you are not currently allowed to request %U from this cache until you have authenticated yourself.
tr: Özür dilerim, istediğiniz %U adresine bu Cache Sunucusunu kullanarak ulaşamazsınız.

en: Squid did not receive any data for this request.
tr: Squid, isteğiniz ile ilgili herhangi bir bilgi alamadı.

en: Squid does not support all request methods for all access protocols. For example, you can not POST a Gopher request.
tr: Squid, bazı erişim protokollerin, bazı istek yöntemlerini desteklemiyor.

en: Squid has terminated the request because it has exceeded the maximum connection lifetime.
tr: Squid, bağlantı süresi dolduğu için isteğinizi durdurdu.

en: Squid is unable to create a TCP socket, presumably due to excessive load. Please retry your request.
tr: Squid, TCP bağlantı yaratamadı. Bunun nedeni hedef sunucunun çok fazla yüklenmiş olması olabilir. Lütfen isteğinizi tekrar giriniz.

en: Squid sent the following FTP command:
tr: Squid, şu FTP komutlarını gönderdi:

en: The DNS server returned:
tr: DNS sunucusundan gelen cevap:

en: The ESI processor returned:
tr: ESI işlemi geri döndü:

en: The FTP server was too busy to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
tr: Erişmek istediğiniz URL: <a href="%U">%U</a> FTP sunucusu çok meşgul.

en: The ICAP server is not reachable.
tr: ICAP sunucusu erişilemez.

en: The following URL could not be retrieved: <a href="%U">%U</a>
tr: URL adresine erişilemiyor: <a href="%U">%U</a>

en: The following error was encountered while trying to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
tr: URL adresine erişilmeye çalışıyorken hata meydana geldi: <a href="%U">%U</a>

en: The following error was encountered while trying to retrieve the URN: <a href="%U">%U</a>
tr: URN: <a href="%U">%U</a> erişilirken bir hata ile karşılaşıldı.

en: The request or reply is too large.
tr: Talep veya cevap çok büyük.

en: The requested URL could not be retrieved
tr: İstenilen URL'e ulaşılamadı

en: The server responded with:
tr: Sunucu cevabı:

en: The system returned: <i>%E</i>
tr: Sistemden gelen mesaj: <i>%E</i>

en: This Squid does not accept the HTTP version you are attempting to use.
tr: Squid kullandığınız HTTP versiyonunu kabul etmiyor.

en: This cache does not support FTP.
tr: Bu cache sunucu FTP desteklemiyor.

en: This means that the FTP server may not have permission or space to store the file. Check the path, permissions, diskspace and try again.
tr: FTP sunucusunun dosya saklamak için izni olmayabilir. Paketi,izinleri ve disk alanını kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: Unable to determine IP address from host name <q>%H</q>
tr: <q>%H</q> isimli sunucuya ait herhangi bir IP adresi bulunamadı.

en: Unable to forward this request at this time.
tr: Şu anda sizi yönlendiremem.

en: Unsupported HTTP version
tr: Desteklenmeyen HTTP versiyonu.

en: Unsupported Request Method and Protocol
tr: Desteklenmeyen istek yöntemi ve protokol.

en: Valid document was not found in the cache and <q>only-if-cached</q> directive was specified.
tr: İstediğiniz doğru doküman cache sunucusunda bulunamadı ve <q>only-if-cached</q> (sadece Cache Sunucunda bulunuyor ise) tanımlı.

en: Write Error
tr: Yazma Hatası

en: Your cache administrator is <a href="mailto:%w%W">%w</a>.
tr: Önbellk yöneticiniz <a href="mailto:%w%W">%w</a>.

en: Your webmaster is <a href="mailto:%w">%w</a>.
tr: Senin webmaster'ın <a href="mailto:%w">%w</a>.

en: Zero Sized Reply
tr: Sıfır Uzunlukta cevap
