Squid-5 - en to ka translation catalogue (129 entries)

en: %E (TLS code: %x)
ka: %E (TLS კოდი: %x)

en: <a href="../">Parent Directory</a> (<a href="/">Root Directory</a>)
ka: <a href="../">მშობელი დირექტორია</a> (<a href="/">Root დირექტორია</a>)

en: <b>Invalid Request</b> error was encountered while trying to process the request:
ka: <b>არასწორი მოთხოვნა</b> შეცდომა მოთხოვნის დამუშავებისას:

en: <b>Invalid Response</b> error was encountered while trying to process the request:
ka: <b>არასწორი პასუხი</b> შეცდომა მოთხოვნის დამუშავებისას:

en: A Timeout occurred while waiting to read data from the network. The network or server may be down or congested. Please retry your request.
ka: ქსელიდან მონაცემების წაკითხვის მოლოდინის ვადა ამოიწურა. შეიძლება ქსელი ან სერვერი გათიშულია. თავიდან სცადეთ.

en: A URL for the requested URN could not be retrieved
ka: მოთხოვნილი URN-ისთვის ბმულის მიღება შეუძლებელია

en: Access Denied.
ka: წვდომა აკრძალულია.

en: Access control configuration prevents your request from being allowed at this time. Please contact your service provider if you feel this is incorrect.
ka: წვდომის კონფიგურაცია ამ მომენტში თქვენი მოთხოვნის შესრულებას კრძალავს. თუ თვლით, რომ ეს შეცდომაა, დაუკავშირდით თქვენს პროვაიდერს.

en: All configured parent caches may be currently unreachable.
ka: ამჟამად ყველა მორგებული მშობელი ქეში შეიძლება მიუწვდომელი იყოს.

en: An FTP authentication failure occurred while trying to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
ka: FTP-ის ავთენტიკაციის შეცდომა URL-ის მიღებისას: <a href="%U">%U</a>

en: An FTP protocol error occurred while trying to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
ka: FTP პროტოკოლის შეცდომა URL-ის მიღებისას: <a href="%U">%U</a>

en: An Illegal response was received from the ICAP server.
ka: ICAP სერვერიდან მიღებული პასუხი არასწორია.

en: Application verification failure
ka: აპლიკაციის გადამოწმების შეცდომა

en: CRL has expired
ka: CRL ვადაგასულია

en: CRL is not yet valid
ka: CRL ჯერ არასწორია

en: CRL path validation error
ka: CRL ბილიკის გადამოწმების შეცდომა

en: CRL signature failure
ka: CRL ხელმოწერის შეცდომა

en: Cache Access Denied.
ka: კეშთან წვდომა აკრძალულია.

en: Cache Manager Access Denied.
ka: კეშის მმართველთან წვდომა აკრძალულია.

en: Cannot Resolve URN
ka: URN-ის ამოხსნა შეუძლებელია

en: Cert validation infinite loop detected
ka: აღმოჩენილია სერტიფიკატის გადამოწმების უსასრულო მარყუჟი

en: Certificate chain too long
ka: სერტიფიკატების ჯაჭვი ძალიან გრძელია

en: Certificate does not match domainname
ka: სერტიფიკატი არ ემთხვევა დომენის სახელს

en: Certificate has expired
ka: სერტიფიკატი ვადაგასულია

en: Certificate is not yet valid
ka: სერტიფიკატი ჯერ არ არის სწორი

en: Certificate not trusted
ka: სერტიფიკატი არ არის სანდო

en: Certificate rejected
ka: სერტიფიკატი უარყოფილია

en: Certificate revoked
ka: სერტიფიკატი გაიწვიეს

en: Certificate signature failure
ka: სერტიფიკატის ხელმოწერის შეცდომა

en: Connection Lifetime Expired
ka: მიერთების საარსებო დრო ამოიწურა

en: Connection to %I failed.
ka: %I-თან დაკავირება ვერ მოხერხდა.

en: Content-Length missing for POST or PUT requests.
ka: PUT/POST მოთხოვნაში Content-Length მითითებული არაა.

en: Copyright (C) 1996-2017 The Squid Software Foundation and contributors
ka: Copyright (C) 1996-2017 The Squid Software Foundation და შემწირველები, ყველა უფლება დაცულია

en: Directory Content:
ka: საქაღალდის შემცველობა:

en: Directory Listing
ka: საქაღალდის ჩამონათვალი

en: Directory: %U
ka: საქაღალდე: %U

en: Directory: <a href="%U">%U</a>/
ka: საქაღალდე: <a href="%U">%U</a>/

en: ERROR
ka: შეცდომა

en: ERROR: Cache Access Denied
ka: შეცდომა: კეშთან წვდომა აკრძალულია

en: ERROR: Cache Manager Access Denied
ka: შეცდომა: კეშის სამართავ ინტერფეისზე წვდომა აკრძალულია

en: ERROR: FTP upload failed
ka: შეცდომა: FTP-ით ატვირთვა ვერ მოხერხდა

en: ERROR: The requested URL could not be retrieved
ka: შეცდომა: მოთხოვნილი რესურსის გამოძახება ვერ მოხერხდა

en: ERROR: The requested URN could not be retrieved
ka: შეცდომა: მოთხოვნილი URN-ის მიღება შეუძლებელია

en: ESI Processing failed.
ka: ESI-ის დამუშავების შეცდომა.

en: FTP PUT Successful.
ka: FTP PUT წარმატებით დასრულდა.

en: FTP PUT upload failed
ka: FTP PUT ატვირთვა შეუძლებელია

en: FTP is Disabled
ka: FTP გათიშულია

en: Failed to establish a secure connection to %I
ka: %I-თან უსაფრთხო კავშირის დამყარება ვერ მოხერხდა

en: File created
ka: ფაილი შეიქმნა

en: File updated
ka: ფაილი განახლდა

en: For Firefox browsers go to: <ul>
ka: Firefox-სთვის გადადით: <ul>

en: For Internet Explorer browsers go to: <ul>
ka: Internet Explorer-სთვის გადადით: <ul>

en: For Opera browsers go to: <ul>
ka: Opera-სთვის გადადით: <ul>

en: Forwarding Denied.
ka: გადაგზავნა უარყოფილია.

en: Generated %T by %h (%s)
ka: დაგენერირების დრო: %T, სერვისი: %h (%s)

en: Handshake with SSL server failed
ka: SSL სერვერთან მიმოცვლის დაწყების შეცდომა

en: How to find these settings in your browser:
ka: როგორ ვიპოვოთ ეს პარამეტრები ბრაუზერში:

en: ICAP protocol error.
ka: ICAP პროტოკოლის შეცდომა.

en: If you are making a GET request, then the item you are trying to download is too large.
ka: თუ ქმნით GET მოთხოვნას, ელემენტი, რის გადმოწერასაც აპირებთ, ძალიან დიდია.

en: If you are making a POST or PUT request, then the item you are trying to upload is too large.
ka: თუ ქმნით POST ან PUT მოთხოვნას, ელემენტი, რის ატვირთვასაც აპირებთ, ძალიან დიდია.

en: Illegal character in hostname; underscores are not allowed.
ka: ჰოსტის სახელი დაუშვებელ სიმბოლოს შეიცავს. ქვედახაზები დაშვებული არაა.

en: In the HTTP proxy box type the proxy name %h and port %b.
ka: HTTP პროქსის ველში ჩაწერეთ პროქსის სახელი %h და პორტი %b.

en: Invalid CA certificate
ka: არასწორი CA სერტიფიკატი

en: Invalid URL
ka: არასწორი URL

en: Key usage does not include certificate signing
ka: გასაღების გამოყენება სერტიფიკატების ხელმოწერას არ მოიცავს

en: Missing HTTP Identifier (HTTP/1.0).
ka: HTTP-ის იდენტიფიკატორი ვერ ვიპოვე (HTTP/1.0).

en: Missing URL.
ka: ბმული სახელი მითითებული არაა.

en: Missing hostname
ka: ჰოსტის სახელი მითითებული არაა

en: Missing or incorrect access protocol (should be <q>http://</q> or similar)
ka: პროტოკოლი არასწორია ან მითითებული არაა (უნდა იყოს <q>http://</q> ან რამე მსგავსი)

en: Missing or unknown request method.
ka: მოთხოვნის არარსებული ან უცნობი მეთოდი.

en: No Wais Relay
ka: Wais Relay აღწერილი არაა

en: Operation successful
ka: ოპერაცია წარმატებით დასრულდა

en: Out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: Path length constraint exceeded
ka: მიღწეულია ბილიკის სიგრძის შეზღუდვა

en: Please contact the <a href="mailto:%w%W">cache administrator</a> if you have difficulties authenticating yourself or, if you <em>are</em> the administrator, read Squid documentation on cache manager interface and check cache log for more detailed error messages.
ka: ავთენტიკაციასთან დაკავშირებული პრობლემების შემთხვევაში დაუკავშირდით a href="mailto:%w%W">კეშის ადმინისტრატორს</a>, ან, თუ თქვენ <em>ბრძანდებით</em> ადმინისტრატორი, წაიკითხეთ Squid-ის კონფიგურაცია კეშის მმართველის ინტერფეისის შესახებ. მეტი დეტალებისთვის იხილეთ შეცდომების ჟურნალი.

en: Please contact the <a href="mailto:%w%W">cache administrator</a> if you have difficulties authenticating yourself.
ka: ავთენტიკაციასთან დაკავშირებული პრობლემების შემთხვევაში დაუკავშირდით a href="mailto:%w%W">კეშის ადმინისტრატორს</a>.

en: Precondition Failed.
ka: წინასწარი პირობა არ შესრულდა.

en: Read Error
ka: წაკითხვის შეცდომა

en: Read Timeout
ka: წაკითხვის ვადა გავიდა

en: Request is too large.
ka: მოთხოვნა ძალიან დიდია.

en: SSL Certificate expired on: %ssl_notafter
ka: SSL სერტიფიკატის ვადა გავიდა: %ssl_notafter

en: Select Auto-detect proxy settings for this network
ka: აირჩიეთ ამ ქსელისთვის პროქსის პარამეტრების ავტომატური ამოცნობა

en: Select Automatically detect settings
ka: არჩიეთ პარამეტრების ავტომატური დაყენება

en: Select Use Automatic proxy configuration
ka: აირჩიეთ ავტომატური პროქსის კონფიგურაციის გამოყენება

en: Socket Failure
ka: სოკეტის შეცდომა

en: Some aspect of the requested URL is incorrect.
ka: მოთხოვნილი URL-ის ზოგიერთი ასპექტი არასწორია.

en: Some possible problems are:
ka: შესაძლო პრობლემებია:

en: Squid did not receive any data for this request.
ka: Squid-ს ამ მოთხოვნისთვის მონაცემები არ მიუღია.

en: Squid sent the following FTP command:
ka: Squid-მა გააგზავნა შემდეგი FTP ბრძანება:

en: The DNS server returned:
ka: DNS სერვერმა დააბრუნა:

en: The ESI processor returned:
ka: ESI-ის დამმუშავებელმა დააბრუნა:

en: The ICAP server is not reachable.
ka: ICAP-ის სერვერი მიუწვდომელია.

en: The following URL could not be retrieved: <a href="%U">%U</a>
ka: მოთხოვნილი ბმულია გამოთხოვა ვერ მოხერხდა: <a href="%U">%U</a>

en: The remote host or network may be down. Please try the request again.
ka: დაშორებული ქსელი ან ჰოსტი გათიშულია. ცოტა ხანში სცადეთ.

en: The request or reply is too large.
ka: მოთხოვნა ან პასუხი ძალიან დიდია.

en: The requested URL could not be retrieved
ka: მოთხოვნილი ბმულის გამოთხოვა ვერ მოხერხდა

en: The server responded with:
ka: სერვერის პასუხია:

en: The system returned:
ka: სისტემამ დააბრუნა:

en: The system returned: <i>%E</i>
ka: სისტემამ დააბრუნა: <i>%E</i>

en: This cache does not support FTP.
ka: კეშს FTP -ის მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: This means that some aspect of the ICAP communication failed.
ka: ეს ნიშნავს, რომ ICAP კომუნიკაციის რაღაც ასპექტი ავარიულად დასრულდა.

en: This means:
ka: ეს ნიშნავს, რომ:

en: Tools -&gt; Internet Options -&gt; Connection -&gt; LAN Settings -&gt;Proxy
ka: ხელსაწყოები -&gt; ინტერნეტის პარამეტრები -&gt; დაკავშირება -&gt; ქსელის პარამეტრები -&gt;პროქსი

en: Tools -&gt; Options -&gt; Advanced -&gt; Network -&gt; Connection Settings
ka: ხელსაწყოები -&gt; მორგება -&gt; დამატებით -&gt; ქსელი -&gt; მიერთების პარამეტრები

en: Tools -&gt; Preferences -&gt; Advanced -&gt; Network -&gt; Proxy Servers
ka: ხელსაწყოები -&gt; მორგება -&gt; დამატებით -&gt; ქსელი -&gt; პროქსი სერვერები

en: URI Host Conflict
ka: URI ჰოსტის კონფლიქტი

en: Unable to decrypt CRL's signature
ka: CRL-ის ხელმოწერის გაშიფვრა შეუძლებელია

en: Unable to decrypt certificate's signature
ka: სერტიფიკატის ხელმოწერის გაშიფვრა შუძლებელია

en: Unable to forward this request at this time.
ka: ამჟამად მოთხოვნის გადაგზავნა შეუძლებელია.

en: Unable to get certificate CRL
ka: სერტიფიკატის CRL-ის მიღების შეცდომა

en: Unable to get issuer certificate
ka: გამომცემლის სერტიფიკატის მიღების შეცდომა

en: Unable to verify the first certificate
ka: პირველი სერტიფიკატის გადამოწმება შეუძლებელია

en: Unsupported HTTP version
ka: HTTP-ის მხარდაუჭერელი ვერსია

en: Unsupported Protocol
ka: მხარდაუჭერელი პროტოკოლი

en: Unsupported Request Method and Protocol
ka: მხარდაუჭერელი მოთხოვნის მეთოდი და პროტოკოლი

en: Unsupported certificate purpose
ka: სერტიფიკატის მხარდაუჭერელი დანიშნულება

en: Unsupported extension feature
ka: გაფართოების მხარდაუჭერელი ფუნქცია

en: Web Browser Configuration
ka: ბრაუზერის კონფიგურაცია

en: Write Error
ka: ჩაწერის შეცდომა

en: Your cache administrator is <a href="mailto:%w%W">%w</a>.
ka: თქვენი კეშის ადმინისტრატორია <a href="mailto:%w%W">%w</a>.

en: Zero Sized Reply
ka: ნულოვანი სიგრძის პასუხი

en: key usage does not include CRL signing
ka: გასაღების გამოყენება CRL ხელმოწერებს არ მოიცავს

en: key usage does not include digital signature
ka: გასაღების გამოყენება ციფრულ ხელმოწერებს არ მოიცავს

en: proxy path length constraint exceeded
ka: გადაჭარბებულია პროქსის ბილიკის სიგრძის შეზღუდვა

en: unhandled critical CRL extension
ka: დაუმუშავებელი კრიტიკული CRL გაფართოება

en: unhandled critical extension
ka: დაუმუშავებელი კრიტიკული გაფართოება

en: unsupported name constraint type
ka: სახელის შეზღუდვის მხარდაუჭერელი ტიპი

en: unsupported or invalid name constraint syntax
ka: სახელის შეზღუდვის სინტაქსი მხარდაუჭერელია ან არასწორია

en: unsupported or invalid name syntax
ka: სახელის სინტაქსი მხარდაუჭერელია ან არასწორია
