Squid-3 - en to af translation catalogue (97 entries)

en: <a href="../">Parent Directory</a> (<a href="/">Root Directory</a>)
af: <a href="../">Ouergids</a> (<a href="/">Wortelgids</a>)

en: <b>Invalid Request</b> error was encountered while trying to process the request:
af: <b>Ongeldige versoek</b>-fout is teëgekom tydens verwerking van die navraag:

en: <b>Invalid Response</b> error was encountered while trying to process the request:
af: <b>Ongeldige antwoord</b>-fout is teëgekom tydens verwerking van die navraag:

en: A Timeout occurred while waiting to read data from the network. The network or server may be down or congested. Please retry your request.
af: Die tyd het verstryk tydens die lees van data van die netwerk. Die netwerk of bediener is dalk af of verstop. Probeer die navraag gerus weer.

en: A URL for the requested URN could not be retrieved
af: 'n URL vir die aangevraagde URN kon nie verkry word nie

en: Access Denied.
af: Toegang geweier.

en: Access control configuration prevents your request from being allowed at this time. Please contact your service provider if you feel this is incorrect.
af: Die opstelling van toegangsbeheer keer dat u navraag nou toegelaat kan word. Kontak gerus u diensverskaffer indien u voel dit is verkeerd.

en: An FTP protocol error occurred while trying to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
af: 'n FTP-protokolfout het voorgekom tydens verkryging van die URL: <a href="%U">%U</a>

en: An Illegal response was received from the ICAP server.
af: 'n Onwettige antwoord is ontvang vanaf die ICAP-bediener.

en: An error condition occurred while reading data from the network. Please retry your request.
af: 'n Fouttoestand het voorgekom tydens lees van data van die netwerk. Probeer die versoek gerus weer.

en: An error condition occurred while writing to the network. Please retry your request.
af: 'n Fouttoestand het voorgekom tydens skryf van data van die netwerk. Probeer die versoek gerus weer.

en: Cache Access Denied.
af: Toegang tot kasgeheue geweier.

en: Cache Manager Access Denied.
af: Toegang tot kasbestuur geweier.

en: Cannot Resolve URN
af: Kan nie URN oplos nie

en: Connection Lifetime Expired
af: Verbinding se leeftyd het verstryk

en: Connection to %I failed.
af: Verbinding na %I het misluk

en: Content-Length missing for POST or PUT requests.
af: "Content-Length" ontbreek vir POST- of PUT-navrae.

en: Directory Content:
af: Gidsinhoud:

en: Directory Listing
af: Gidslys

en: Directory: %U
af: Gids: %U

en: Directory: <a href="%U">%U</a>/
af: Gids: <a href="%U">%U</a>/

en: ERROR
af: FOUT

en: ERROR: Cache Access Denied
af: FOUT: Toegang tot kasgeheue geweier.

en: ERROR: Cache Manager Access Denied
af: FOUT: Toegang tot kasbestuur geweier.

en: ERROR: FTP upload failed
af: FOUT: Oplaai na FTP het misluk

en: ERROR: The requested URL could not be retrieved
af: FOUT: Die aangevraagde URL kon nie verkry word nie

en: ERROR: The requested URN could not be retrieved
af: FOUT: Die aangevraagde URN kon nie verkry word nie

en: ESI Processing failed.
af: ESI-verwerking het misluk.

en: FTP PUT Successful.
af: FTP PUT suksesvol.

en: FTP PUT upload failed
af: FTP PUT-oplaai het misluk

en: FTP is Disabled
af: FTP is gedeaktiveerd

en: Failed to establish a secure connection to %I
af: Kon nie 'n beveiligde verbinding skep na %I nie

en: File created
af: Lêer is geskep

en: File updated
af: Lêer is opgedateer

en: For Firefox browsers go to: <ul>
af: Vir Firefox-blaaiers, gaan na: <ul>

en: For Internet Explorer browsers go to: <ul>
af: Vir Internet Explorer-blaaiers, gaan na: <ul>

en: For Opera browsers go to: <ul>
af: Vir Opera-blaaiers, gaan na: <ul>

en: Forwarding Denied.
af: Aanstuur geweier.

en: Generated %T by %h (%s)
af: Gegenereer op %T deur %h (%s)

en: Hey, don't expect too much from URNs on %T :)
af: Moet eerder nie te veel verwag van URN'e op %T nie :)

en: How to find these settings in your browser:
af: Hoe om hierdie instellings in die blaaier te vind:

en: ICAP protocol error.
af: ICAP-protokolfout.

en: If you are making a GET request, then the item you are trying to download is too large.
af: Indien u 'n GET-navraag maak, is die item wat u probeer aflaai te groot.

en: If you are making a POST or PUT request, then the item you are trying to upload is too large.
af: Indien u 'n POST- of PUT-navraag maak, is die item wat u probeer oplaai te groot.

en: Illegal character in hostname; underscores are not allowed.
af: Ongeldige karakter in gasheernaam; onderstreep word nie toegelaat nie.

en: Invalid URL
af: Ongeldige URL

en: Missing HTTP Identifier (HTTP/1.0).
af: Ontbrekende HTTP-identifiseerder (HTTP/1.0).

en: Missing URL.
af: Ontbrekende URL.

en: Missing hostname
af: Ontbrekende gasheernaam

en: Missing or incorrect access protocol (should be <q>http://</q> or similar)
af: Ontbrekende of verkeerde toegangsprotokol (moet <q>http://</q> of soortgelyk wees)

en: Missing or unknown request method.
af: Ontbrekende of onbekende navraagmetode.

en: Operation successful
af: Bewerking suksesvol

en: Read Error
af: Leesfout

en: Read Timeout
af: Tyd verstreke tydens lees

en: Request is too large.
af: Navraag is te groot.

en: Select Auto-detect proxy settings for this network
af: Kies "Outospeur instaanopstelling vir hierdie netwerk"

en: Socket Failure
af: Sokfout

en: Some aspect of the requested URL is incorrect.
af: 'n Sekere aspek van die aangevraagde URL is verkeerd.

en: Some possible problems are:
af: Enkele moontlike probleme is:

en: Squid did not receive any data for this request.
af: Squid het geen data vir hierdie navraag ontvang nie.

en: Squid does not support all request methods for all access protocols. For example, you can not POST a Gopher request.
af: Squid ondersteun nie alle navraagmetodes vir alle toegangsprotokolle nie.

en: Squid has terminated the request because it has exceeded the maximum connection lifetime.
af: Squid het die navraag afgesluit omdat dit die maksimumleeftyd vir 'n verbinding oorskry het.

en: Squid is unable to create a TCP socket, presumably due to excessive load. Please retry your request.
af: Squid kan nie 'n TCP-sok skep nie, vermoedelik weens hoë lading. Probeer die navraag gerus weer.

en: Squid sent the following FTP command:
af: Squid het die volgende FTP-opdrag gestuur:

en: The DNS server returned:
af: Die DNS-bediener het geantwoord:

en: The ESI processor returned:
af: Die ESI-verwerker het geantwoord:

en: The FTP server was too busy to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
af: Die FTP-bediener was te besig om die URL te verkry: <a href="%U">%U</a>

en: The HTTP Response message received from the contacted server could not be understood or was otherwise malformed. Please contact the site operator.
af: Die ontvangde HTTP-antwoordboodskap van die bediener wat gekontak is, kon nie verstaan word nie of was op 'n ander manier misvormd. Kontak die werfoperateur.

en: The ICAP server is not reachable.
af: Die ICAP-bediener is nie bereikbaar nie.

en: The following URL could not be retrieved: <a href="%U">%U</a>
af: Die volgende URL kon nie opgespoor word nie: <a href="%U">%U</a>

en: The following error was encountered while trying to retrieve the URL: <a href="%U">%U</a>
af: Die volgende fout is teëgekom tydens verkryging van die URL: <a href="%U">%U</a>

en: The following error was encountered while trying to retrieve the URN: <a href="%U">%U</a>
af: Die volgende fout is teëgekom tydens verkryging van die URN: <a href="%U">%U</a>

en: The remote host or network may be down. Please try the request again.
af: Die afgeleë gasheer of netwerk is dalk af. Probeer die navraag gerus weer.

en: The request or reply is too large.
af: Die navraag of antwoord is te groot.

en: The requested URL could not be retrieved
af: Die aangevraagde URL kon nie verkry word nie

en: The server responded with:
af: Die bediener het geantwoord met:

en: The system returned: <i>%E</i>
af: Die stelsel het die volgende teruggestuur: <i>%E</i>

en: This Squid does not accept the HTTP version you are attempting to use.
af: Hierdie Squid aanvaar nie die HTTP-weergawe wat u probeer gebruik nie.

en: This cache does not support FTP.
af: Hierdie kasbediener ondersteun nie FTP nie.

en: This cache is in the process of shutting down and can not service your request at this time. Please retry your request again soon.
af: Hierdie kasbediener skakel tans af en kan nie nou u navraag bedien nie. Probeer gerus u navraag weer binnekort.

en: This means that some aspect of the ICAP communication failed.
af: Dit beteken dat een of ander aspek van die ICAP-kommunikasie misluk het.

en: This means that the FTP server may not have permission or space to store the file. Check the path, permissions, diskspace and try again.
af: Dit beteken dat die FTP-bediener dalk nie toestemming of ruimte het om die lêer te stoor nie. Kontroleer die pad, toestemmings, skyfspasie en probeer weer.

en: This means that the cache was not able to resolve the hostname presented in the URL. Check if the address is correct.
af: Dit beteken dat die kasbediener nie in staat was om die gasheernaam in die URL op te los nie. Kyk of die adres korrek is.

en: Time Quota Exceeded.
af: Tydkwota oorskry.

en: Tools -&gt; Options -&gt; Advanced -&gt; Network -&gt; Connection Settings
af: Nutsgoed -&gt; Opsies -&gt; Gevorderd -&gt; Netwerk -&gt; Verbinding

en: Unable to determine IP address from host name <q>%H</q>
af: Kan nie IP-adres vanaf gasheernaam <q>%H</q> bepaal nie

en: Unable to forward this request at this time.
af: Kan nie dié versoek nou aanstuur nie

en: Unsupported HTTP version
af: Niegesteunde HTTP-weergawe

en: Unsupported Request Method and Protocol
af: Niegesteunde versoekmetode en -protokol

en: Valid document was not found in the cache and <q>only-if-cached</q> directive was specified.
af: Geldige dokument is nie in die kas gevind nie, en <q>only-if-cached</q> is gespesifiseer.

en: Web Browser Configuration
af: Webblaaier se opstelling

en: Write Error
af: Skryffout

en: Your Web Browser configuration needs to be corrected to use this network.
af: Die opstelling van u webblaaier moet reggestel word om hierdie netwerk te gebruik.

en: Your cache administrator is <a href="mailto:%w%W">%w</a>.
af: Die kasbediener se administrateur is <a href="mailto:%w%W">%w</a>.

en: Your cache administrator may be able to provide you with more details about the exact nature of the problem if needed.
af: Die kasbediener se administrateur kan dalk meer detail verskaf oor die presiese aard van die probleem indien nodig.

en: Your webmaster is <a href="mailto:%w">%w</a>.
af: U webmeester is <a href="mailto:%w">%w</a>.

en: Zero Sized Reply
af: Antwoord het nul-lengte
