squid - en to pt translation catalogue (16 entries)

note: type: SH
en: NAME
pt: NOME

note: type: SH
en: SYNOPSIS
pt: SINOPSE

note: type: SH
en: DESCRIPTION
pt: DESCRIÇÃO

note: type: SH
en: FILES
pt: FICHEIROS

note: type: SH
en: SECURITY
pt: SEGURANÇA

note: type: SH
en: OPTIONS
pt: OPÇÕES

note: type: IP
en: -a port
pt: -a porta

note: type: IP
en: -f file
pt: -f ficheiro

note: type: IP
en: -n name
pt: -n nome

note: type: IP
en: -u port
pt: -u porta

note: type: IP
en: -O options
pt: -O opções

note: type: SH
en: EXAMPLE
pt: EXEMPLO

note: type: SH
en: AUTHOR
pt: AUTOR

note: type: SH
en: CONFIGURATION
pt: CONFIGURAÇÃO

note: type: SH
en: NOTES
pt: NOTAS

note: type: TH
en: Version 1.0
pt: Versão 1.0
